bydleni3

Na co máte jako nájemce bytu právo?

Vztahy mezi pronajímatelem a nájemníkem nejsou vždycky růžové. Občas se stane, že se setkáte s člověkem, se kterým se velice těžko vychází. Opravdové peklo ale začíná, když vám ten člověk pronajme svůj dům. Někteří domácí si totiž pletou své nájemníky s poddanými.

Kauce, jak vysoká může být?Mnoho pronajímatelů chce po svých nájemnících složit kauci. Chrání se tím proti neplatičům. Většinou se kauce skládá do výše tří nájmů. Ale pronajímatel může klidně žádat kauci ve výši šesti nájmů za pronájem bytu Praha.

S penězi z kauce si může pronajímatel nakládat, jak je mu libo. Zákon mu neurčuje, že má peníze uložit na speciální účet. Ale v okamžiku, kdy se rozhodnete se odstěhovat, je pronajímatel povinen vám kauci vrátit a to včetně úroků.

Ty jsou buďto předem dohodnuté v nájemní smlouvě, nebo jsou určovány podle úroků, za které poskytovaly úvěry banky v době uzavření nájemní smlouvy.

Ale tohle není byt, který jsme si vybrali


Reality Praha vám nabízí bezpočet krásných bytů. Ale občas se může stát, že se vás pronajímatel snaží podfouknout. Ukáže vám fotografie bytu, nabídne solidní cenu za nájem a předloží vám nájemní smlouvu.

Nikdy nic nepodepisujte, před prohlídkou bytu. Vždycky si byt důkladně prohlídněte. Ale pokud jste tak učinili a zjistili jste, že byt neodpovídá slibované pohádce, nezoufejte. Existuje řešení.

Jednoduše se nestěhujte a trvejte na tom, aby pronajímatel závadu opravil. Samozřejmě nemusíte platit pronajímateli nájemné. A to do doby, než pronajímatel závadu odstraní.

Může vám pronajímatel zakázat domácího mazlíčka?


Mnoho lidí se zbavuje svých domácích mazlíčků. Jako důvod udávají stěhování. Realitní rádce vám může vyhledat ty nejvhodnější nabídky pro vaši rodinu. Ale při podpisu nájemní smlouvy, může zjistit, že do bytu nesmí váš pes či kočka.

Mnoho pronajímatelů si do nájemní smlouvy dávají dodatek, že je v bytě zakázáno chovat zvířata. Ale nemusíte se obávat a loučit se se svým čtyřnohým kamarádem. Podle § 2258 občanského zákoníku, na to nemá právo.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek